„Android” programėlės veiks visiškai kitaip

Android 15 programėlės veiks kitaip

Bendrovė „Google” paskelbė apie naują programų režimą „Android 15” sistemoje, kuris gali sukelti kai kurių naudotojų nepasitenkinimą.

Pakeitimai susiję su programų ir jų valdiklių veikimu fone, kuris turės ir teigiamų, ir neigiamų aspektų. Šiuo metu programos ir valdikliai veikia nepriklausomai vienas nuo kito: uždarius programą tvarkytuve, valdiklis vis tiek veiks toliau. Tačiau šis principas pasikeis „Android 15”.

Šaltinių teigimu, „Google” ketina susieti programėles ir valdiklius tarpusavyje. Jei naudotojas uždarys programą, valdiklis taps neaktyvus ir įgis juodai baltą permatomą dizainą. Su juo nebebus galima sąveikauti tol, kol vėl neatidarysite atitinkamos programos.

Ši schema turi du privalumus: dabar bus lengva iš naujo įkelti neveikiantį valdiklį, o nereikalingi valdikliai fone nenaudos energijos. Kita vertus, naudotojai, kurie yra įpratę uždaryti nenaudojamas programas, praras dalį arba visą darbalaukyje esančių valdiklių funkcionalumą. Akivaizdu, kad daugeliui žmonių tai nepatiks.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt