„iOS 18” palaikomas skubios pagalbos SOS vaizdo įrašas

iOS 18 SOS video

Atnaujinus skubios pagalbos SOS paslaugą, „iOS 18” suteikia „iPhone” naudotojams, atsidūrusiems kritinėje situacijoje, galimybę pateikti daugiau informacijos ir konteksto pagalbos tarnyboms.

„Emergency SOS” vaizdo įrašas

Dabar „Emergency SOS” palaiko tiesioginį vaizdo įrašą, o tai reiškia, kad suaktyvinus SOS funkciją, pagalbos tarnybų darbuotojams galima siųsti srautinį vaizdo įrašą ir įrašytus medijos failus. Skubios pagalbos dispečeriai gali siųsti naudotojui prašymą pasidalyti tiesioginės vaizdo transliacijos arba kameros vaizdo įrašu, o tai, pasak „Apple”, turėtų palengvinti ir pagreitinti pagalbos gavimą.

Vaizdo įrašas saugiu ryšiu siunčiamas pagalbos dispečeriui. Ši parinktis gali leisti asmenims, atsidūrusiems avarinėse situacijose, siųsti svarbiausią informaciją, kuri padės nustatyti buvimo vietą, įvertinti sužeidimus ar riziką arba vėliau bus panaudota kaip įrodymas.

Skubios pagalbos SOS – tai iPhone ir Apple Watch funkcija, kuri automatiškai skambina vietiniu pagalbos numeriu ir perduoda informaciją apie buvimo vietą pagalbos tarnyboms. Ji yra avarijos aptikimo, kritimo aptikimo ir palydovinio skubios pagalbos iškvietimo funkcijų pagrindas.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt