„Qualcomm” oficialiai patvirtino „Snapdragon 8 Gen 4” išleidimo datą

Snapdragon 8 Gen 4

Bendrovė „Qualcomm” oficialiai paskelbė, kad konferencija „Snapdragon Summit 2024” vyks spalio 24-26 d. Maui, Havajuose.

„Snapdragon Summit” yra kasmetinis renginys, kuris paprastai tampa platforma pristatyti bendrovės naujos kartos pavyzdinį mobilųjį procesorių, ir šie metai turėtų būti ne išimtis. Renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama procesoriui „Snapdragon 8 Gen 4”.

SoC bus sukurtas TSMC 3 nm mazge ir turės pritaikytus „Oryon” procesoriaus branduolius. Skirtingai nei „Snapdragon 8 Gen 3” su 1+3+4 išdėstymu, lustas, kaip pranešama, turės 2+6 konstrukciją be efektyvių branduolių.

Du našūs branduoliai turi 4 GHz maksimalų taktinį dažnį ir, kaip pranešama, „Geekbench” lyginamuosiuose testuose surenka daugiau nei 3000 taškų vieno branduolio ir 10 000 taškų kelių branduolių testuose.

Qualcomm Snapdragon pristatymas

Be to, tikimasi, kad „Qualcomm” naudos atnaujintą GPU architektūrą su patobulinta spartinančiąja talpykla ir atminties suspaudimo technologija, kad pagerintų našumą.

Nutekinta informacija rodo, kad „Snapdragon 8 Gen 4” gali be pertraukos 45 minutes veikti „Genshin Impact”, išlaikydamas stabilų kadrų dažnį. Tai gana įspūdinga, turint omenyje, kad tai gana daug pastangų reikalaujantis žaidimas.

Tikimasi, kad netrukus po renginio „Xiaomi” paskelbs „Xiaomi 15” seriją, kuri bus pirmasis išmanusis telefonas su „Snapdragon 8 Gen 4”.

Taip pat kalbama, kad „OnePlus” ir „iQOO” savo „OnePlus 13” ir „iQOO 13” linijas ruošia atitinkamai su naujuoju „Qualcomm” lustu.

„Samsung” savo „Galaxy S25” seriją taip pat aprūpins naujuoju SoC. Tačiau, kaip visada, galime tikėtis, kad tai bus standartinio „Snapdragon 8 Gen 4” SoC, kuris debiutuos su žyme „Made for Galaxy”, versija su padidintu taktiniu dažniu.

Nors „Snapdragon Summit” neabejotinai atskleis daugiau šviesos apie būsimą mikroschemų rinkinį, kol kas belieka laukti, kaip išsirutulios naujos kartos „Qualcomm” pavyzdinis mobiliojo ryšio procesorius.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt