Daugiau jokių i9, i7, i5 ir i3: „Intel” procesorių pavadinimuose nebenaudos raidės „i” ir įveda žymėjimą „Ultra”

Keičiasi Intel procesorių pavadinimai

Bendrovė „Intel” oficialiai pašalina raidę „i” iš procesorių „Core i9”, „Core i7”, „Core i5” ir „Core i3” pavadinimų, įvesdama didelio našumo modeliams skirtą žymėjimą „Ultra”, o naujųjų lustų nevadins 14-osios kartos. Gamintojas planuoja pardavinėti trijų lygių vartotojiškus procesorius: „Intel”, „Intel Core” ir „Intel Core Ultra”.

Nauji Intel procesorių pavadinimai

Bendrovės „Intel” prekės ženklo kūrimo ekspertai teigia, kad svarbiausias žodis „Intel” jau anksčiau buvo prarastas, o 2023 m. antroje pusėje pasirodysiantys iš esmės kitokie „Meteor Lake” lustai suteikia galimybę pakeisti padėtį. Bendrovės tyrimai parodė, kad būtent „Core”, o ne „i5” ar „i7” prekės ženklas asocijuojasi su „Intel”, panašiai kaip „iPhone” ar „iPad” „Apple” atveju. Panaikinus „i”, tarpinis žodis „Core” modelio pavadinime tapo dar reikalingesnis: „Žmonės nesakys: „Nusipirkau septintą procesorių” – „Core 7” arba „Ultra 7” patogiau vartoti.

Nauji Intel procesorių pavadinimai

Technologijų rinkoje žodis „Ultra” asocijuojasi su aukščiausios klasės arba didelio našumo kompiuteriu. Kompanija „Apple” jį taip pat naudoja savo aukščiausios klasės procesoriams M2 Ultra pavadinti. Intel rinkodaros specialistai teigia, kad Intel Ultra procesoriai, be geresnio našumo, turės daugiau funkcijų, integruotą Arc lygio grafiką ir specialias dirbtinio intelekto galimybes.

 

Jei anksčiau klausimas buvo toks: „Ar pirksite i7, ar i9?”, dabar jis atrodo taip: „Pirksite „Ultra” ar „Core”?”. Be to, kad būtų išvengta painiavos ir klasifikacijos susipainiojimo, nebus žymėjimų „Ultra 3” ir „Core 9”. Pažengusiems naudotojams, kaip visada, bus pateiktas kitas lygis – raidinis skaitmeninis indeksas, atskleidžiantis konkretaus lusto savybes.

Dėl to procesorių pavadinimai atrodys taip:

  • Intel Core Ultra 9 1090H;
  • Intel Core Ultra 7 1070K;
  • Intel Core 5 1050U.

Tai skamba taip:

  • pavyzdinis nešiojamojo kompiuterio procesorius su galinga integruota grafika;
  • galingas stalinių kompiuterių procesorius su papildomu spartinimu;
  • žemos įtampos lustas vidutinės klasės nešiojamajam kompiuteriui.

Žemiausios klasės lustų pavadinimai nesikeis: „Intel” panaikino „Celeron” ir „Pentium” ženklus, dabar tai tik „Intel N200” ir kiti panašūs modeliai. Išliks įprastos raidinės priesagos, atskleidžiančios procesoriaus savybes ir klases, kurias jos atitinka: HX, K, U ir t. t.

Intel procesorių pavadinimai

Kriptovaliutų, technologijų ir mobiliosios zonos straipsnių autorius. El. pašas: andrius@technolife.lt