„Google“ atvėrė viešą prieigą prie neuroninio tinklo muzikos kūrimui

Dirbtinio intelekto muzika

„Google“ atvėrė prieigą prie „MusicLM“ neuroninio tinklo. Dirbtiniu intelektu pagrįstas modelis leidžia kurti muziką iš tekstinio aprašymo, rašoma oficialiame „Google” tinklaraštyje.

Neuroninis tinklas buvo pristatytas dar sausį, tačiau tuo metu „Google“ neplanavo atverti jo viešos prieigos. Dabar modelis yra prieinamas kaip „AI ​​Test Kitchen“ (testavimo programos), skirtos „Android“ ir „iOS“, dalis. Po registracijos galite naudoti neuroninį tinklą.

MusicLM

Pažiūrėkite, ką dirbtinis intelektas gali ir kur jis nuves

Modelis pagal tekstinę užklausą gali sukurti dvi muzikines kompozicijas iš karto, o vartotojas išsirinks sau tinkamiausią. Tuo pat metu pačiame aprašyme gali būti informacijos apie žanrą, tempą, instrumentinį komponentą, ritmą ir net nuotaiką, kurią kūrinys sukuria klausantis. Jis negeneruos muzikinių kompozicijų su garsių MusicLM atlikėjų vokalu. Taigi korporacija siekia išvengti autorių teisių pažeidimo.

AI kuria muziką

„Google“ teigia, kad „MusicLM“ yra pranašesnė už esamus panašius neuroninius tinklus garso kokybe ir atitikimu tekstiniams aprašymams. Tokią išvadą kūrėjai padarė po tyrimo. Jie palygino modelį su Mubert, taip pat AI muzikos kūrimo platforma, ir Riffusion, kuri muziką generuoja iš vaizdų.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt