Kompiuterių rinka mažėja jau šeštą ketvirtį iš eilės

Kompiuterių pardavimai 2022-2023

Tarptautinės duomenų korporacijos (IDC) analitikai paskelbė preliminarią ataskaitą apie padėtį asmeninių kompiuterių rinkoje antrąjį šių metų ketvirtį. Ekspertų teigimu, pagamintų asmeninių kompiuterių pasiūla mažėja jau šeštą ketvirtį iš eilės. Balandžio-birželio mėn. buvo pristatyta 61,6 mln. įrenginių, t. y. 13,4 % mažiau nei pernai.

 

Asmeninių kompiuterių rinkos nuosmukį IDC sieja su blogėjančia makroekonomine padėtimi ir silpna paklausa tiek vartotojų, tiek komerciniame sektoriuose. Tačiau praėjusio ketvirčio rezultatai vis tiek buvo geresni už pirminę prognozę.

Kalbant apie atskiras bendroves, „Lenovo” išlieka rinkos lydere, užimančia 23,1 % rinkos. HP Inc. užima antrąją vietą, užimdama 21,8 % rinkos, o „Dell Technologies” su 16,8 % užima trečiąją vietą. Įdomu tai, kad, priešingai nei kiti pardavėjai, „Apple” pavyko padidinti kompiuterių tiekimą 10,3 %, palyginti su 2022 m. antruoju ketvirčiu. Tačiau čia reikėtų pridurti, kad praėjusiais metais „Apple” bendrovė turėjo rimtų tiekimo grandinės problemų.

Kompiuterių rinka 2022-2023 metai

Kriptovaliutų, technologijų ir mobiliosios zonos straipsnių autorius. El. pašas: andrius@technolife.lt