„Microsoft” pašalina „Cortana” iš „Windows 11”: bendrovė pasirenka „Bing” ir „Copilot”

Cortana bus išjungta

Balso asistentas „Windows 11 Cortana” sulaukė oficialaus atnaujinimo, kuriuo jis… pašalintas. Vartotojai mato pranešimą: „Cortana” kaip atskira programa „Windows” sistemoje yra pašalinta”.

Palaikymo svetainėje „Microsoft” aiškinama, kad „Cortana” ir toliau bus prieinama tokiose programose kaip „Outlook” ir „Microsoft Teams”. Tačiau ir tai truks neilgai. Bendrovė daugiausia dėmesio skirs „Bing”, „Windows Copilot” ir dirbtinio intelekto naudojimui.

„Nuo 2023 m. rugpjūčio mėn. nebepalaikysime „Cortana” „Windows” sistemoje kaip atskiros programos. Tačiau vis tiek galėsite naudotis galingomis produktyvumo funkcijomis „Windows” ir „Edge”, turinčiomis pažangių dirbtinio intelekto galimybių. Džiaugiamės galėdami toliau diegti naujoves ir naudoti dirbtinį intelektą, kad padėtume jums dirbti efektyviau ir greičiau.”

Netrukus „Microsoft” pašalins „Cortana” iš visų „Windows” versijų.

„Cortana” turi „seserį” – „Apple” „Siri”, kuri vis dar veikia, nors yra gerokai pasenusi. Kompanija „Apple” dirba su dirbtinio intelekto technologijomis, tačiau dar nėra tiek pažengusi, kad galėtų pakeisti balso asistentą.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt