Rusijos planai keisti jūrines sienas dingo iš interneto svetainės

Kremlius

Leidinys „The Moscow Times“ antradienį paskelbė, kad Rusijos valdžios institucijos ketina pakeisti šalies jūrų sienas su Lietuva ir Suomija Baltijos jūroje. Taip, pasak leidinio, tvirtinama teisės aktų portale paskelbtame vyriausybės nutarimo projekte.

Reaguodama į publikaciją, Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“ anksčiau trečiadienį paskelbė, kad Rusija neketina peržiūrėti teritorinių vandenų, ekonominės zonos, šelfo ir valstybės sienos ribų Baltijos jūroje.

„Jokių ketinimų peržiūrėti teritorinių vandenų, ekonominės zonos, kontinentinio šelfo ties žemynine pakrante ir Rusijos Federacijos (RF) valstybės sienos ribų nebuvo ir nėra“, – trečiadienį pareiškė neįvardytas karinis-diplomatinis šaltinis, kurį cituoja „Interfax“.

Kaip skelbė „The Moscow Times“, pasienyje su Suomija Rusijos vyriausybė planuoja pakoreguoti koordinates prie Jagrų, Somerso, Hoglando, Rodšero, Malyj Tiuters ir Vigrundo salų, taip pat prie šiaurinės įplaukos į Narvos upę.

Tuo metu pasienyje su Lietuva Rusija ketina peržiūrėti teritorijas palei Kuršių neriją, Tarano kyšulį ir Baltijos neriją.

Reaguojant į situaciją, trečiadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją (URM) iškviestas Rusijos atstovas išsamiai paaiškinti susiklosčiusią situaciją.

Rusijos ketinimai vienašališkai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija yra sąmoninga, kryptinga, eskalacinė provokacija, trečiadienį nurodė URM.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas taip pat teigia, kad tai yra galima provokacija. Pasak jo, kol kas pasieniečiai nefiksavo padidėjusio judėjimo prie sienos su Rusijos Federacija.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos veiksmų prieš NATO dalis.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt