„Samsung” oficialiai pristatė 98 colių 8K televizorių

Naujas Samsung QNC990 televizorius

Bendrovė „Samsung” pristatė aukščiausios klasės televizorių, kurio ekrano įstrižainė yra 98 coliai. Be dydžio, pagrindinė jo ypatybė yra matricos charakteristikos – tai 144 hercų mini-LED skydelis. Šis televizorius taip pat turi daugybę vaizdą gerinančių technologijų ir galingą garso sistemą.

Samsung QNC990 turi 98 colių mini-LED matricą su 8K raiška ir 144 Hz atnaujinimo dažniu. Ekranas padengtas antirefleksine danga ir yra patvirtintas Pantone spalvų instituto kaip itin tiksliai spalvas atkurianti matrica. Tačiau naudotojas gali ją keisti savo nuožiūra naudodamasis išmaniojo telefono programėle. Be to, televizorius palaiko šiuos HDR vaizdo formatus:

  • HLG
  • HDR10
  • HDR10+ HDR10
  • HDR10+ Žaidimų
  • HDR10+ Adaptyvusis HDR10+

QNC990 Samsung

„Samsung” televizorius taip pat palaiko „AMD FreeSync Premium Pro” technologiją ir kelis garso kokybės gerinimo algoritmus, įskaitant „Dolby Atmos” ir „Adaptive Sound+”. Televizorius gali koreguoti balso garsumą vaizdo įraše pagal patalpos triukšmą, sinchronizuoti išorinius garso barus ir sukurti kryptinį garso srautą.

Naujajame televizoriuje yra 6.4.4 kanalo garsiakalbiai, kurių bendra galia – 120 W. Televizoriuje sumontuotas „Neo Quantum” procesorius ir „Tizen 7.0” programinė operacinė sistema. Ji suteikia greitą prieigą prie „Bixby” asistento ir kitų „Samsung” paslaugų: „Gaming Hub”, „TV Plus”, „Health”, „Game Bar 3.0”, „Ultrawide Game View” ir „SmartThings Hub”. Išoriniams įrenginiams prijungti numatytos „Wi-Fi 6”, „Bluetooth 5.2” ir „Tap Sound”, „Tap View”, „Miracast”, „AirPlay 2” ir „Wireless DeX” technologijos. Be to, jame rasite 2xHDMI 2.1 prievadus, USB, S/PDIF ir RF išvestis. Visos jungtys patalpintos atskirame „One Connect Box” dėkle, kurį galima atjungti, kad sumažėtų televizoriaus storis.

Pietų Korėjoje „Samsung QNC990” jau parduodamas už 39 000 JAV dolerių. Kokia šio televizoriaus kaina bus Europoje kol kas nežinoma.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt