„Apple“ paskelbė apie naują savo išmaniųjų telefonų funkciją

Naujieji Apple telefonai

Jau kelerius metus dėl naujovių stokos kritikuojama „Apple“ paskelbė apie daugybę naudingų pritaikymo neįgaliesiems parinkčių, kurios iki šių metų pabaigos pasirodys „iOS“, „iPadOS“ ir „macOS“. Tai rašoma bendrovės interneto svetainėje.

Viena įdomiausių funkcijų bus galimybė mėgdžioti iPhone savininko balsą – Personal Voice. Išmanusis telefonas per 15 minučių bandomųjų įrašų galės nukopijuoti jūsų balsą, o tada ištarti „kaip tu“ viską, kas parašyta tekste.

Pirmajame etape naujovė veiks tik anglų kalba, tačiau vėliau, tikimės, atsiras palaikymas ir visoms kitoms.

Pagalbinė prieiga taip pat atsiras „iPhone“ ir „iPad“ – ši funkcija padidina sąsają, piktogramas ir tekstines etiketes, todėl programose paliekamos tik svarbiausios funkcijos. Tai bus naudinga tiems, kurie silpnai mato ar turi pažinimo sutrikimų.

Be to, išleidę iOS 17, Apple inžinieriai įdiegė įrankį „Magnifier“, leidžiantį naudoti fotoaparatą kaip padidinamąjį stiklą. Dabar jis galės automatiškai atpažinti mažus teksto simbolius ir juos perskaityti garsiai. Visos šios parinktys bus prieinamos iki 2023 m. pabaigos.

Beje, viešas naujosios OS versijos pristatymas įvyks šių metų birželio pradžioje kūrėjų konferencijoje WWDC 2023. O ji bus išleista rugsėjį kartu su iPhone 15 linijos modeliais.

Tikimasi, kad „iOS 17“ „Dynamic Island“ turėtų tapti dar išmanesnis: pavyzdžiui, į jį galite vilkti bet kurį failą ir jis bus įtrauktas į mainų sritį. O perėjus į kitą aplikaciją, pasiūlys „išskleisti“ išsaugotą failą.

Technologijų straipsnių ekspertė, apžvalgų autorė. El. paštas: agne@technolife.lt