Įsigijote naują nešiojamą kompiuterį? 5 privalomi veiksmai

Naujas kompiuteris

Reikės įdiegti OS, taip pat įdiegti dvarkykles ir pagrindines programas. Reikalas gana varginantis, atimantis daug laiko, tačiau nuo teisingo OS įdiegimo ir programų pasirinkimo priklauso tolesnio kompiuterio darbo greitis ir efektyvumas. Kad ilgai nesikankintumėte, vadovaukitės šiais 5 patarimais.

Įdiekite „Windows“

Jei „Windows” OS dar neįdiegta, įjungus kompiuterį pasirodys juodas „freedos” ekranas. Jame nėra visiškai nieko baisaus.

Taigi:

  • Norėdami atsisiųsti operacinę sistemą, naudokite draugų / šeimos kompiuterį arba seną kompiuterį.
  • Įrašykite OS sistemos failus į mažiausiai aštuonių gigabaitų atmintinę.
  • Jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, kreipkitės į specialistus.

Kol failai bus diegiami, operacinė sistema paprašys aktyvinimo rakto. Nebūtina iš karto jo įvesti, užtenka pasirinkti: „Neturiu prekės kodo“.

Atsikratykite nereikalingos programinės įrangos

Vadinamasis „patobulinimas“, kuris yra bandomosios įvairių kompiuterinės įrangos gamintojų programų versijos, tik užima vietą diske ir užkemša RAM. Visa tai galima saugiai pašalinti, nes naujame nešiojamajame kompiuteryje to visiškai nereikia.

Pradedantiesiems geriausia pašalinti nereikalingą programinę įrangą naudojant standartinį Microsoft siūlomą pašalinimo būdą „Add or Remove Programs“. „Revo Uninstaller“ tinka „pažengusiems“ vartotojams.

Tiesiog pašalinkite viską, kas buvo įdiegta su OS, jums to neprireiks. Būkite atsargūs su „Internet explorer“ naršykle – neskubėkite jos ištrinti, kitaip negalėsite prisijungti prie interneto, kad galėtumėte atsisiųsti ir įdiegti įprastą naršyklę.

Patikrinkite automatinį įkėlimą

Naujame nešiojamajame kompiuteryje beveik visos programos įkeliamos automatiškai. Ši papildoma apkrova yra visiškai nereikalinga. Todėl rekomenduojame eiti į užduočių tvarkyklę (derinys: Ctrl+Shift+ESC), ten rasti elementą „autostart“ ir išjungti nenaudojamas programas.

Išjungti sekimą

Norint apsaugoti savo asmeninius duomenis, reikia nueiti į privatumo nustatymus ir pašalinti varneles prie užrašų: balso funkcijos, veiklos žurnalas, atsiliepimai ir diagnostika, pranešimai, įrenginio naudojimas ir kt.

Padarykite atsarginę sistemos kopiją

Jei jūsų sistema nustotų veikti – tada atsarginės kopijos pagalba galėsite atkurti sistemą tokia forma, kokia ją išsaugojote.

Norėdami sukurti „Windows“ atsarginę kopiją, meniu Pradėti pasirinkite Priemonės, tada Valdymo skydas, Sistema ir sauga, raskite nuorodą Kurti atsarginę failų kopiją naudojant failų istoriją ir vadovaukitės sistemos instrukcijomis ir raginimais.

Taigi, jūsų nešiojamas kompiuteris yra paruoštas naudoti. Belieka tik atsisiųsti ir įdiegti jums reikalingas programas.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt