Įvardytos 5 „iOS 17” funkcijos, kurių nesitikėjome

iOS 17

Kiekvienais metais tikimės, kad „Apple” atliks svarbių „iOS” patobulinimų, kurie bus praktiškai naudingi. Tačiau pastaruoju metu tai padaryti darosi vis sunkiau: „Apple”, matyt, mano, kad jų operacinė sistema yra beveik tobula, todėl į naujas versijas įtraukia keistų funkcijų, kurios priverčia naudotojus nustebti. Įdomiausia tai, kad „iOS” turi kur tobulėti, tačiau „Apple” vengia naudingų funkcijų. Atrinkome netikėčiausias „iOS 17” naujoves ir paaiškinome, kas su jomis negerai.

Vaikų apsauga „iPhone” telefone

Kompanija „Apple” reguliariai tobulina „iPhone” apsaugos sistemas, todėl jis tampa mažiau pažeidžiamas išorinių grėsmių. Tačiau kartais „Apple” persistengia ir sukuria kai kuriuos beprotiškus dalykus: taip „iOS 17” įdiegė netinkamo turinio nuotraukų blokavimą. Tai turėtų apsaugoti naudotojus, ypač vaikus, nuo nepageidaujamo turinio, tačiau ši parinktis praktiškai nenaudinga.

iPhone vaizdas bus užtušuotas, bet jį vis tiek galėsite pamatyti spustelėję mygtuką rodyti. Tačiau net jei skųsite nuotrauką, grįžtamasis ryšys bus neaiškus, ir tikriausiai nesunku apgauti neuroninius tinklus.

Nuotraukos uždėjimas ant kontakto iPhone telefone

Bendrovė „Apple” įdiegė dar vieną „naujovę”, į „iOS 17” įtraukdama kontaktų nuotraukas. Iš tikrųjų kūrėjai pasinaudojo dabartinės operacinės sistemos versijos užrakinto ekrano nustatymais ir perkėlė juos į telefonų knygos nustatymus. Šriftai, paveikslėliai ir kiti kontaktų efektai – kas jais naudosis? 2023 m. mažai kas į kontaktų korteles pridės nuotraukų, jau nekalbant apie šriftų pritaikymą. Tai atrodo labai keistai ir itin nenaudingai.

Gyvieji ekrano užsklandos paveikslėliai „iPhone” užrakintame ekrane

WWDC konferencijoje „Apple” taip pat pristatė galimybę užrakintame ekrane įdiegti „Live Photos” nuotraukas, tačiau akivaizdu, kad jos veiks kitaip nei iki „iOS 16”. Esmė ta, kad animacija bus paleidžiama tik tada, kai atrakinsite ekraną.

Be to, juos diegiant sistema labai padidina vaizdą, todėl pastebimai sumažėja kokybė. Ar galite įsivaizduoti, kaip prastai atrodys tiesioginė nuotrauka dideliame „iPad” ekrane?

Kaip iPhone atidaryti kelias programas?

Vartotojai jau daug metų laukia „Split View” programos „iPhone”.  Praėjusiais metais „Apple” pridėjo „iPad” skirtą „Stage Manager”, ir net tada ne visiems. Užuot sukūrusi daugiafunkcinę programą „iPhone”, ją tik šiek tiek patobulino planšetiniuose kompiuteriuose. Nelabai aišku, kodėl 2023 m. net pigiame „Android” išmaniajame telefone galima patalpinti dvi programas ekrane, bet ne „iPhone 14 Pro Max”, kuris daugeliui neįperkamas net praėjus beveik metams nuo pardavimo pradžios.

Kaip siųsti kontaktą iš „iPhone” į „iPhone”?

Paskutiniame pristatyme „Apple” pristatė „NameDrop” funkciją, kuri labiau primena infraraudonųjų spindulių prievado naudojimą: norint bendrinti kortelę iš telefonų knygos, reikia pridėti „iPhone” prie „iPhone” arba „Apple Watch”.

Tačiau ši funkcija veikia tik tada, kai įjungtas „Bluetooth” ir yra artimu atstumu, todėl akivaizdu, kad „Apple” nieko naujo nesugalvojo. Be to, jie nukopijavo ją iš „Android”!

Kriptovaliutų, technologijų ir mobiliosios zonos straipsnių autorius. El. pašas: andrius@technolife.lt