Kaip patiems išvalyti nešiojamąjį kompiuterį: neskubėkite kreiptis į meistrą

Nešiojamo kompiuterio valymas

Laikui bėgant ne tik kiekvienam iš mūsų kyla problemų įkraunant telefoną, bet ir nešiojamasis kompiuteris gali tapti nemalonaus, garsaus triukšmo šaltiniu. Toliau apžvelgiame pagrindinę šios problemos priežastį ir kaip ją išspręsti.

Jei įsigijote naują nešiojamąjį kompiuterį, garsas, kurį girdite, tikriausiai sklinda iš įprasto įrenginio viduje esančio ventiliatoriaus. Tačiau jei nešiojamasis kompiuteris naudojamas ilgiau nei metus ir anksčiau šio triukšmo negirdėjote, galbūt vertėtų išvalyti aušinimo sistemą nuo dulkių.

Dažna problema yra dulkių susikaupimas prietaiso angose. Dėl to nešiojamojo kompiuterio komponentai įkaista, o ventiliatoriai bando sumažinti paviršiaus temperatūrą.

Kaip išvalyti nešiojamąjį kompiuterį?

Būtina atsikratyti smulkių kietųjų dalelių, esančių įrenginio komponentų viduje. Kartais tai galite padaryti padėdami dulkių siurblį prie nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angų.

Jei tai nepadeda, teks išardyti kompiuterį. Tačiau šią užduotį geriau patikėti profesionalams, nes bandymai savarankiškai taisyti gali sugadinti atskirus įrenginio komponentus.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt