Apklausa: Beveik 80 % amerikiečių mano, kad dirbtinis intelektas kelia grėsmę žmonijai

Dirbtinis intelektas ir žmonija

Jungtinėse Amerikos Valstijose Dirbtinio intelekto politikos institutas (AIPI) atliko apklausą, pagal kurią apie 90 proc. amerikiečių baiminasi tokių technologijų plėtros. Tai teigiama tyrime.

Apklausus daugiau nei 1 000 amerikiečių paaiškėjo, kad 86 proc. respondentų mano, jog dirbtinio intelekto (DI) vystymasis gali sukelti pasaulinę katastrofą. Kartu 76 % respondentų teigė, kad dirbtiniu intelektu pagrįstos technologijos gali kelti grėsmę žmogaus egzistencijai. 72 proc. respondentų ragino stabdyti šios technologijos plėtrą ir mažinti jos naudojimą.

Pranešama, kad 82 % amerikiečių mano, jog dirbtiniu intelektu varomų mašinų reguliavimu technologijų bendrovės negali visiškai pasitikėti. 56 % respondentų mano, kad tuo turėtų užsiimti federalinės valdžios institucijos.

Pasak AIPI direktoriaus Danielio Colsono, apklausos rezultatai parodė, kad piliečiai atsargiai vertina tolesnę dirbtinio intelekto plėtrą ir nori, kad JAV valdžios institucijos atsakingai žiūrėtų į šios technologijos plėtrą ir reguliavimą. Ekspertas pažymėjo, kad apklausos paklaida yra 3,3 procentinio punkto.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt