Kodėl „flash” atmintinė geriau nei išorinis kietasis diskas?

Flash atmintinė

Visi žinome, kad geriau nelaikyti failų „flash” atmintinėje – šis įrenginys visų pirma skirtas informacijai perkelti iš vieno įrenginio į kitą. Tačiau tai netrukdo naudotojams naudoti „flash” atmintinę kaip saugojimo įrenginį. Iš esmės tai daryti galite, tačiau su viena sąlyga – turite turėti atsarginę duomenų kopiją. Šiame straipsnyje svarstysime įdomų klausimą: kodėl „flash” atmintinė gali būti geresnė už kietąjį diską?

Išlaidos

„Flash” atmintinė yra pigiausias skaitmeninis duomenų saugojimo įrenginys. 128 gigabaitų įrenginį galima įsigyti už 10 EUR. Tokios pat talpos išorinio SSD kaupiklio kaina prasideda nuo 25 EUR, ir tai nebus labai kokybiškas išorinis kaupiklis. Tačiau yra niuansas – 512 GB arba 1 TB talpos „flash” diskas kainuos daug brangiau nei tokios pat talpos išorinis diskas.

Išvada: jei jums reikia saugoti nedidelį kiekį duomenų, šiuo atveju „flash” atmintinė bus geras pasirinkimas, žinoma, jei turėsite atsarginę kopiją.

Dydis

Net ir kompaktiškas SSD diskas bus didesnis už „flash” atmintinę. Apie HDD diskus galite nutylėti – be tūrio, kuris negali būti mažesnis nei 2,5″, kietasis diskas taip pat turi didelį svorį. Tačiau USB atmintinės svoris yra vos keli gramai. Yra labai mažų USB atmintinių, kurių talpa didelė. Beje, disko talpa neturi įtakos jo dydžiui – taip veikia šiuolaikinės technologijos.

Patikimumas

Techniniu požiūriu išorinis HDD arba SSD diskas bus patikimesnis už „flash” atmintinę – šie įrenginiai skirti ir duomenims apdoroti, ir ilgai saugoti. Tačiau eksploatacijos požiūriu USB atmintinė laikoma patikimesne. USB atmintinė gali daug kartų nukristi ant grindų, o dėl nedidelio svorio ji nebus pažeista.

Be to, dauguma „flash” atmintinių yra atsparios vandeniui ir gali atlaikyti net panardinimą. Kita vertus, išorinis kietasis arba SSD diskas gali greitai sugesti, jei bus numestas arba į jo vidų pateks vandens. Žinoma, yra smūgiams ir vandeniui atsparių modelių, tačiau klasikinis įprastas „flash” diskas atlaikys daug daugiau smūgių.

Dizainas

„Flash” atmintinės būna labai įvairaus dizaino – kiekvienas naudotojas ras sau patinkantį įrenginį, pasirinkimas didžiulis. Tačiau išorinis HDD arba SSD diskas negali pasigirti tokia formų ir dydžių įvairove, paprastai tokie diskai visada yra stačiakampio formos ir neturi jokio dizaino.

***

Baigdami norėtume įspėti, kad, nepaisant minėtų privalumų, USB atmintinė nėra skirta ilgalaikiam failų saugojimui, taip pat nuolatiniam darbui su failais. „Flash drive“ įrenginys yra daug primityvesnis nei išorinis SSD diskas, nors duomenų saugojimo principas elektros krūvio pavidalu mikroschemos viduje įrenginiuose yra toks pat. Ir visada pasidarykite atsargines duomenų, kuriuos išsaugojote „flash drive“, kopijas.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt