„WiFi” maršrutizatorius su SIM kortele – 4 naudojimo niuansai

WiFi maršrutizatorius su SIM kortele

Daugelis žmonių perka „Wi-Fi” maršrutizatorių su SIM kortele – tai patogu, jei kyla problemų dėl kabelinio ryšio. Pavyzdžiui, interneto ryšys dažnai prarandamas dėl paslaugų teikėjo kaltės. Dingus internetui, maršrutizatorius automatiškai persijungs prie mobiliojo ryšio operatoriaus ir naudotojas neliks be prieigos prie tinklo. Atrodo, kad viskas gerai, tačiau yra niuansų. Pakalbėkime apie juos.

Reikia mokėti už tarifą

Patartina „Wi-Fi” maršrutizatoriaus viduje turėti SIM kortelę su beveik neribotu tarifu ir dideliu gigabaitų skaičiumi. Už ją kiekvieną mėnesį turėtumėte mokėti tam tikrą sumą, net jei nesinaudotumėte internetu. Yra specialių maršrutizatoriams skirtų tarifų planų – yra buvę atvejų, kai mobiliojo ryšio operatorius išjungdavo SIM kortelę, kai buvo naudojamasi įprastu tarifu.

Tai priklauso nuo jūsų sėkmės, tačiau daug sutaupyti nepavyks. Nereikėtų naudoti vieno gigabaito tarifo – o kas, jei išjungimas įvyks, kai prie maršruto parinktuvo prijungti įrenginiai atnaujina arba parsisiunčia duomenis?

Perjungimas ne visada vyksta akimirksniu

Jei dalyvaujate garso ar vaizdo pokalbyje, tikėtina, kad pokalbis bus nutrauktas. Perjungimas nebus momentinis ir vis tiek šiek tiek užtruks. Be to, pasikeis IP adresas, o tai gali nepatikti bet kuriai su internetu dirbančiai programinei įrangai.

Ne visada geras greitis

Jei prie interneto jungiatės kabeliu, jūsų greitis greičiausiai bus 100 Mbps ar didesnis. Mobiliojo ryšio tinklai dabar veikia 4G režimu, kurio sparta retai viršija 50-70 Mbps. Be to, gali būti, kad maršrutizatorius jungiasi naudodamas senesnį 3G standartą, kurio greitis bus keli megabitai.

Tokio greičio nepakanka keliems įrenginiams ir patogiam naudojimuisi internetu. Taip pat gali būti situacija, kai maršrutizatorius yra kur nors kampe tarp dviejų sienų – tokiu atveju net ir naudojant 4G ryšį greitis gali gerokai sumažėti dėl trukdžių.

Maršrutizatoriui reikia maitinimo šaltinio

Jei internetas nutrūksta dėl staigaus elektros energijos tiekimo sutrikimo, maršrutizatorius turi būti maitinamas iš atsarginio maitinimo šaltinio (UPS). Nešiojamasis kompiuteris veikia nuo akumuliatoriaus, išmanusis telefonas – taip pat, tačiau maršrutizatoriuje nėra akumuliatoriaus. Tai reiškia papildomas išlaidas nenutrūkstamo maitinimo šaltiniui įsigyti.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt