„Samsung“ uždraudė darbuotojams naudotis „ChatGPT“

ChatGPT

„Samsung“ Korėjos padalinys uždraudė darbuotojams naudoti „ChatGPT“ ir kitus panašius AI. Už tai net gresia darbuotojų atleidimas. „Bloomberg“ pasidalino vidinio dokumento citata, kurioje „Samsung“ vadovybė kreipiasi į darbuotojus.

Draudimas atsirado dėl to, kad balandžio mėnesį keli įmonės darbuotojai į „ChatGPT“ įkėlė dalį „uždaro” kodo. Tik žinoma, kad bendrovė ketina apsaugoti savo intelektinę nuosavybę nuo galimo nutekėjimo.

Samsung kompanija

„Prašome atidžiai laikytis mūsų saugos gairių, kurių nesilaikant gali būti pažeista įmonės informacija, dėl ko gali būti taikomos drausminės priemonės, įskaitant darbo sutarties nutraukimą“, – rašoma „Bloomberg“ pranešime.

Draudimas išreiškiamas tuo, kad darbo vietoje, įmonės vidiniuose tinkluose, planšetiniuose kompiuteriuose, kompiuteriuose ir telefonuose prieiga prie ChatGPT ir analogų dabar uždaryta. Pažymima, kad Samsung visiškai atsisakyti dirbtinio intelekto neplanuoja, todėl kuria vidinius AI įrankius. Jie padės kurti programinę įrangą, versti ir apibendrinti dokumentus.

Anksčiau tinkle pasirodė informacija, kad kai kurie „Wall Street” bankai, įskaitant „JPMorgan Chase & Co”, „Bank of America” ir „Citigroup”, ėmėsi panašių priemonių. Be to, Italija neseniai buvo visiškai užblokavusi prieigą prie „ChatGPT“ dėl privatumo problemų, tačiau vėliau vyriausybė persigalvojo.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt