„Twitter” ruošiasi dideliems pokyčiams: paleis šifruotas asmenines žinutes, o vėliau pridės vaizdo ir balso skambučius

Pokyčiai Twitter sistemoje

Elonas Muskas, po daugybės kritikos dėl chaoso ir sumaišties, kilusio po „Twitter Blue“ prenumeratos paleidimo, vis dar siekia „išvalyti“ platformą, kurią nupirko dar praėjusių metų rudenį.

Neseniai paskelbta, kad jau nuo šiandien (gegužės 10 dienos) socialiniame tinkle debiutuos šifruotos asmeninės žinutės. Šifravimas žinutėse reiškia, kad juos matys tik siuntėjas ir gavėjas – teoriškai nei Twitter, nei Muskas negalės jų perimti.

„Nematau jūsų DM net su ginklu prie galvos“, – komentavo Muskas.

Atsiminkite, dar sausio mėnesį „Meta“ taip pat pranešė, kad plečia savo „Messenger“ paslaugos standartinio galutinio šifravimo testavimą. „WhatsApp“, kita „Meta“ priklausanti pranešimų siuntimo programa, jau kelerius metus buvo šifruojama (nors neseniai ji sulaukė kaltinimų mikrofonų naudojimu be vartotojų žinios).

Grįžtant prie„Twitter“ platformos, naujienos dar nesibaigia: vartotojai galės skambinti balso ir vaizdo skambučiais tiesiog platformoje, naudodami savo ID socialiniame tinkle.

„Galėsite kalbėtis su žmonėmis bet kurioje pasaulio vietoje nenurodydami jiems savo telefono numerio“, – sako „Twitter“ generalinis direktorius.

„Twitter Spaces“ šiuo metu leidžia siųsti balso pranešimus, tačiau yra viešos ir pasiekiamos grupiniams pokalbiams. Naujos funkcijos skirtos būtent privatiems pokalbiams tarp platformos vartotojų.

 

Technologijų straipsnių ekspertė, apžvalgų autorė. El. paštas: agne@technolife.lt