ES palaimino susitarimą: Microsoft įsigyja Activision Blizzard

Activision ir Microsoft
Rekordinį 69 milijardų dolerių vertės susijungimo sandorį iki šiol blokavo Didžiosios Britanijos ir JAV reguliavimo institucijos.

Europos Sąjungos antimonopolinė institucija patvirtino „Microsoft“ sandorį dėl „Activision Blizzard“ įsigijimo už 68,7 mlrd. Europos Komisija padarė išvadą, kad susitarimas yra įmanomas kartu su „Microsoft“ įsipareigojimu palaikyti laisvą konkurenciją debesų žaidimų rinkoje, pranešė „The Verge“ .

„Microsoft“ anksčiau pasirašė 10 metų sutartis su „Nintendo“ ir NVIDIA „GeForce Now“ ir „Boosteroid“ debesų žaidimų paslaugomis, kad jose būtų pasiekiami ir „Activision“ žaidimai. Reguliuotojai teigė, kad įmonės veikla šia kryptimi išsprendžia konkurencijos problemą.

microsoft-activision susijungimas

ES vartotojai galės transliuoti visus esamus ir būsimus „Activision Blizzard“ kompiuterinius ir konsolinius žaidimus, kuriems jie turi licenciją, naudodami bet kurią pasirinktą debesies žaidimų srautinio perdavimo paslaugą.

Žinoma, toks Europos sprendimas neturės tiesioginės įtakos apeliacijai JK, tačiau netiesiogiai padidina teigiamo rezultato tikimybę. „Microsoft“ taip pat laukia galutinio JAV Federalinės prekybos komisijos sprendimo, kuris turėtų būti paskelbtas rugpjūtį. Saudo Arabijos, Brazilijos, Čilės, Serbijos, Japonijos ir Pietų Afrikos reguliavimo institucijos taip pat patvirtino susitarimą. Beje, kol kas sandorį dar tiria Kinija, Pietų Korėja, Naujoji Zelandija ir Australija.

Technologijų straipsnių ekspertė, apžvalgų autorė. El. paštas: agne@technolife.lt