„Google“ užtikrina, kad naujoji „Chrome“ šifravimo technologija atlaikys net kvantines kibernetines atakas

Google naršyklė kompiuteryje

„Google” pristato naują interneto ryšio apsaugos technologiją, vadinamą hibridinio rakto įterpimo mechanizmu (angl. Hybrid Key Encapsulation Mechanism, KEM). Ši sistema, kuri bus palaikoma „Chrome” naršyklėje, pradės veikti jau nuo šiandien, rugpjūčio 15 d.

KEM sujungia X25519 ir „Kyber-768” algoritmus į vieną procesą, kad būtų užtikrintas saugus ryšys. Ekspertai mano, kad netolimoje ateityje kvantiniai kompiuteriai galės įveikti esamas šifravimo schemas, o ši technologija yra prevencinis „Google” atsakas į šią grėsmę.

Kas žinoma

Naujasis šifravimas skirtas keistis slaptais simetrinio šifravimo duomenimis užmezgant saugius tinklo ryšius.

X25519 yra elipsinės kreivės algoritmas, kuris jau naudojamas saugiam ryšiui užmegzti.
Kyber-768 yra kvantams atsparus algoritmas, kuriam NIST (JAV Nacionalinis standartų ir technologijų institutas) suteikė patvirtinimą, skirtą pokvantinei kriptografijai.
Šie algoritmai veikia kartu, kad du žmonės galėtų nustatyti bendrą slaptą raktą ir galėtų konfidencialiai bendrauti.

Padarykite tai dabar, kad ateityje netektų gailėtis

Rebecca Krauthammer, viena iš „QuSecure” įkūrėjų ir vyriausioji produktų vadovė, mano, kad nors ši technologija skamba futuristiškai, šiandien ji naudinga ir reikalinga dėl dviejų priežasčių. Pirma, šiandien duomenys perimami tam, kad ateityje juos būtų galima iššifruoti. Antra, galingų kvantinių kompiuterių atsiradimą reikėtų vertinti ne kaip konkrečią grėsmę, kuri ateis tam tikrą dieną, o kaip kažką, kas ateis be įspėjimo. Jie gali atsirasti po 50, 10 ar 5 metų. Bet kuriuo atveju tai įvyks daugumai žmonių netikėtai, nes mokslo pažangai būdingi staigūs šuoliai.

Krauthammeris mano, kad duomenys, kurie bus svarbūs ateityje, jau šiandien turėtų būti apsaugoti kvantams atsparia kriptografija. Ji taip pat primena, kad praėjusiais metais JAV Džo Baidenas pasirašė Kvantinių kompiuterių pasirengimo kibernetiniam saugumui įstatymą HR7535. Jame reikalaujama, kad JAV vyriausybinės agentūros pradėtų pereiti prie kvantams atsparios kriptografijos.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt