Neskubėkite atnaujinti „Windows 10” – naujausias atnaujinimas gadina kompiuterius

Windows 10 Update

„Microsoft” nebeišleidžia naujų „Windows 10” funkcijų, tačiau ir toliau teikia saugumo atnaujinimus, kuriais ištaisomos kritinės klaidos. Dar viena iš jų sugadino naudotojų kompiuterius.

Šaltinio teigimu, „Windows 10” skirtas pataisymas KB5026361, neseniai išleistas kaip „Patch Tuesday” dalis, pasirodė esąs problemiškas. Pataisymas skirtas saugumo problemoms spręsti, tačiau iš tikrųjų jis sukelia ne mažiau rimtų problemų – kompiuteris atsisako tinkamai veikti.

Kas nutinka po atnaujinimo?

Vartotojai, įsidiegę naujausią atnaujinimą, dažniausiai skundžiasi dėl „mėlynojo ekrano” (BSOD), kuris periodiškai pasirodo dirbant su kompiuteriu. BSOD rodomas kartu su klaida „Process1 Initialisation Failed” – pagal pačios „Microsoft” dokumentaciją ši klaida atsiranda, kai sugadinama bootcat.cache (paskutinio „Windows” paleidimo talpykla).

Windows 7 laikais ši problema buvo sprendžiama paleidžiant sistemą naudojant diegimo diską (failą) ir ištrinant bootcat.cache failą.

Šis metodas gali veikti ir „Windows 10”, tačiau informacijos apie tai kol kas nėra.

Be to, naudotojai pastebi, kad bandydami įdiegti atnaujinimą savo kompiuteryje jie gauna klaidos kodą 0x800f0922. Taip pat pranešama apie atsitiktinius perkrovimus, daugybę klaidų pranešimų, gedimus ir avarijas įdiegus naujinį.

Pati „Microsoft” kol kas neatsakė į naudotojų skundus, todėl nežinoma, ar bus ištaisyta klaida.

Technologijų naujienų ir apžvalgų autorius. TechnoLife.lt portalo vyr. redaktorius. El. paštas: vytautas@technolife.lt